Thursday, April 16, 2020

Aprill (distantsõpe kodust)
Kodune fotoprojekt: “Kevade märgid” ning laste joonistused. 

Kodune projekt: “Minu riik” Õpetaja poolt video teel antud ülesannete täitmine. Vasakul linnriigi joonis ning paremal lapse poolt valitud veekogu ja riigis elavad loomad. 
Projekt “Minu riik” ülesanded. Näide vasakul. Joonista vabalt valitud veekogu (meri, järv või jõgi) ning sinna kuuluvad veeloomad või kalad. Paremal oma riigi kuningas koos linnriigi joonisega. Kodune väljakutse sel aastal värvida pühademunad looduslikke ja kodus olemasolevate vahenditega. Vasakul pildil värvitud sibulakoortega, paremal kurkum maitseainega ning mustikaga. 
Monday, March 30, 2020

Herneste mulda panek ja nende eest hoolitsemine. Qobo robotiga Eestimaa kaardi, maakondade ja linnadega tutvumine. Blue-bot robotiga tutvumine erinevate liikidega nagu: siisike, puukoristaja, kiritigu, kuklane e. sipelgas, arukask, lõosilm. 2. märts
täna külvasime Räpina aiandist saadetud  madalat ja keskmist hernest. Kokkulepitult nimetatakse neid “Sõpruseteradeks”.
4. märts

Seiklejate rühma STEAM õhtu.

Seiklejad meisterdavad koos lapsevanematega hoovi maketti. Kasutame STEAM meetodit, mis annab võimaluse kasutada kõiki materjale, oskusi ja võimalusi.

Enne töö ja pärast magus suutäis! Kõigi pingutus sai tasutud ja hea tuju peale kauba. Kuidagi ei tahetud lahkuda.


KOROONAVIIRUS LÕPETAS TÖÖ LASTEGA ALATES 16.03.2020. SÕPRUSETERAD PEAVAD END ÜSNA ÜKSILDASELT TUNDMA. 
SEIKLEJATE AADU OLI TUBLI NING AITAS VALMISTADA KULDOTSAGA HERNEKEPID JA  PÄIKESE, ET HERNESTEL IGAV EI HAKKAKS.


Friday, February 28, 2020

Tallinna Südalinna Kooli loodusringi külastus. Õpilaste ettevalmistatud tegevustes osalemine.

Lapsevanem tutvustab oma tööd keskkonnaametis ning tutvustab satelliite ning nende pilte, mis uurivad planeet Maad. Kaevamistööd lasteaia hoovialal. Vanade rehvide eemaldamine ning väljakaevamine. 


Matk Pirita-Kose metsaradadel. Tutvumine jõeäärse taimestikuga, loomade, lindudega, männimetsa ning piknik.Eesti Ajaloomuuseumi programm: “Mina ja minu unistuste riik”. Tutvumine erinevate riikidega ning  tutvumine “Laste Vabariigiga”. Lumisel ajal lindude toitmine, lumekindluste ehitamine. 
3. veebruar
tähistasid Seiklejad 112 päeva. Lume puudumise tõttu valmistasime elupäästva numbri pesunöörist aia külge. Lapsed mäletavad: üks suu, üks nina, kaks silma.4. veebruar
Seiklejad katsetasid kui kiiresti jäätub toast toodud soojavee lombike. Kas koju mineku ajaks või järgmise päeva hommikuks?
Ja üldsegi võib vett tulla ka  vihmaveetorust, kui väga kaua oodata?6. veebruar
tänaste lastega mõõtsime kui piiiiiikad varjud on talvepäikesega? Uurisime kus sulavad jäätükid kõige kiiremini?
7. veebruar
 valmistasid Seikljad voolimismassi. Seda on hea kasutada vee- ja liivakeskuses loovmänge mängides.Sellest saab ju valmistada kell?!. Igaüks sai anda oma panuse.

18. veebruar
Rohelise kooli -SUUR TAIMEJAHT. 5.-6. aastastele lastele olid ette valmistatud pildimaterjal õppimaks täpseid liigi nimetusi nagu uruhiir mitte hiir, lapsuliblikas mitte kollane liblikas, jne.
21. veebruar
Eesti Vabariigi sünnipäevakuul tutvusime  2020 aastakala lõhega. Lapsed valmistasid kolme kala võileiva(suitsuräim, kilu, õrnsoola lõhe). Juhuslikult oli lõunaks veel kalasupp. Pole vist mitte kunagi maitsvamat lõunat olnud, kui täna. 
Seiklejad on suured kalasõbrad!25. veebruaril
laste soovil tegid Seiklejad küüslauguleibasid. Meie soov oli need viia Kiisa Lasteaia sõprusrühmale külakostiks.26. veebruar
Seiklejad tähistasid EV102 väärika peoga ja lumest presidendipaari meisterdamisega. Lund jagus sel aastal kaheks ja pooleks päevaks.